انجمن علمی تخصصی دانشجویان ایران

مطالب،مقالات علمی دانشگاهها،دانشجویان ایران، دانشجویان

دانشجویان سازمان مدیریت صنعتی

دانشجویان سازمان مدیریت صنعتی

دانشجویان سازمان مدیریت صنعتی

به انجمن علمی تخصصی دانشجویان خوش آمدید

دانشجویان سازمان مدیریت صنعتی

این نخستین نوشته‌‌ی ،مقاله دانشجویان  ایران

یکی از ابزارهایی که به وسیله آن به گسترش علم کمک میشود، نگارش مقاله و چاپ آن است. مقالات، از نظر فنی به دو دسته تقسیم میشوند: دسته اول، شامل مقالاتی است که محتوای آنها دربرگیرنده نوآوری و تولید علمی جدید توسط نویسندگان آنها است و دسته دوم، مقالاتی را شامل میشود که مروری هستند؛ در این مقالات، نویسندگان به مرور دستاوردهای علمی در حوزه ای خاص می‌پردازند.

نگارش مقاله به نوبه خود یک هنر و فن به شمار می‌آید. برای نگارش و انجام مقاله علمی باید اصول و قواعد خاصی را رعایت کرد و از روش‌های رایج در مجامع علمی استفاده کرد. چه بسا افرادی که از نظر علمی بسیار پربارند و در مرتبه بالایی قرار دارند نتوانند دستاوردهای خود را به خوبی ارائه دهند. در اکثر مجلات معتبر مقالات به زبان انگلیسی چاپ میشوند. به همین دلیل نویسندگان باید برای نگارش مقاله به زبان انگلیسی مسلط بوده و تمام قواعد این زبان را به درستی بدانند. عدم رعایت قواعد و استانداردهای مقاله نویسی موجب ناخوانا بودن مقالات و عدم پذیرش آن‌ها در مجلات معتبر می‌گردد. به همین علت کسانی که تصمیم به نوشتن اولین مقالات خود میگیرند و یا افرادی که به دلیل مشغله فراوان زمان لازم برای ارائه نتایج حاصل از پژوهش خود را ندارند بهتر است تا با افرادی که در زمینه نگارش مقاله تجربه و تخصص کافی دارند مشورت نموده و یا حتی کار را به ایشان واگذار نمایند.

نحوه نگارش مقالات اهمیت بسیاری دارد به همین منظور کافیست به آماری که سردبیران اجرایی مجلات ارائه می‌دهند نگاهی بیندازیم. بیش از ۷۵ درصد از مقالات به دلیل عدم رعایت اسلوب مقاله‌نویسی، اشکالات نگارشی در مقاله نویسی و اشتباهات ناشی از عدم تسلط به زبان انگلیسی در مقاله نویسی ، قبل از اینکه داوری علمی از طرف مجله صورت گیرد به نویسندگان مقالات برگردانده می‌شود و همه اینها به دلیل عدم آشنایی با نحوه نگارش مقاله، بوجود می آید.

دراین پورتال می توانید مقالات علمی پژوهشی دانلودکنید

وبنده می خواهم باتمام توان بهترین مقالات ارائه کنم،درهرزمینه مثال هوافضا،مدیریت،فارسی،دفاع مقدس،معماری،تجارت،بازرگانی،نرم افزار،شبکه ،اقتصاد،پزشکی،مهندسی پزشکی،دراختیارشما سروران عزیز وجوانان خوش نام ایران

شاد وسربلند باشید

 

 

admin

دسته‌بندی پیش فرض

No description. Please update your profile.

۱ Comment

یک نویسنده‌ی دیدگاه

اردیبهشت ۲۳, ۱۳۹۶ at ۲:۲۱ ق.ظ

سلام, این یک دیدگاه است.
برای شروع مدیریت، ویرایش و پاک کردن دیدگاه‌ها، لطفا بخش دیدگاه‌ها در پیشخوان را ببینید.
تصاویر نویسندگان دیدگاه از moghaddam گرفته می‌شود.

LEAVE COMMENT

تقویم شمسی

  اردیبهشت ۱۳۹۶
  ش ی د س چ پ ج
      خرداد »
   1
  ۲۳۴۵۶۷۸
  ۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵
  ۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲
  ۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹
  ۳۰۳۱  

دسته بندی ها

دانلود

دسته بندی دانلودها

اطلاعات

تلگرام

  آدرس تلگرام دانشجویان علمی

  مطلب روز درفایل پی دی اف

  تلگرام

  دانشجویان تلگرام

  کانل تلگرام دانشجویان علمی

کاربران حاضر

  • 1
  • 122
  • 252
  • 1,754
  • 8,160
  • 161,404
  • 209,305
  • 16
  • ۱۳۹۶-۰۴-۲۹